VERMOSH – TAMARË 2 DITË 7000 LEKË

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

281

Maximum Seats

40

VIZITOHEN: LEPUSHE - TAMARE - VERMOSH - PLAVE - GUCI - VUTHAJ

DATA E UDHETIMIT:

► 3-4 , 10 - 11 ,17 - 18 , 24 -25 ,31 gusht - 1 Shtator ► 7- 8 , 14 - 15 , 21 -22 , 28 - 29 Shtator

PROGRAMI:

►Dita e Parë :

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit.(Nisja nga Durresi ne oren 05:30) Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit. Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet. Mberritje ne Lepushe ne dreke . Me pas i drejtohemi ujveres se Lepushes ( rreth 1 ore ecje malore vajtje - ardhje) ( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetijte aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë dhe vizitojm qytetin dhe liqenin e Plavës. Vajtja ne Guci dhe akomodimi ne hotel .Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones Me pas lojra, muzike, zjarr me grupin

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne ne hotel mes ajerit te paster e gjelberimit perreth dhe duke shijuar gjith natyren fantastike .Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejm vizite ne krojet e Ali Pashe Gucia dhe ne syrin e kalter te Skafkacit sebashku me ujvaren GËRLA . ( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 9 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (Qendrim rreth 30 minuta) . Kthemi per ne Tirane me nje ndales ne Shkoder .Mberritja ne Tirane & Durres rreth ores 21:00 - 22:00. Fundi I sherbimit tone !

Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe eposi i Kreshnikёv etj..

NE CMIM PERFSHIHET:

*TRANSPORTI ME AUTOBUS *AKOMODIMI NE HOTEL *MENGJESI ( DITES 2) *DREKA & DARKA ( DITES 1) *SHOQERUES SHQIPTARE

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
VERMOSH – TAMARË 2 DITË 7000 LEKË ALL 7,000 ALL 50 40 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com