VALBONE 2 DITE ALL INCLUSIVE 7.900 LEKE

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

217

Maximum Seats

50

Ne Guiden tone jane te perfshira te gjitha, duke filluar nga transporti, ushqimi Mengjesi -Dreka dhe Darka, fjetja, guida neper male dhe ne lumin e saj te mrekullueshem Valbone, shoqeruar nga guida jone e cilado iu flas mbi zonen dhe historise e saj.►Dt. 19-20 TETOR (2 Dite Udhetim) – Cmmi 7900 lek ►Dt. 26-27 TETOR (2 Dite Udhetim) – Cmimi 7900 lek

Dita e pare

*Nisja ne oren 5:00 te mengjesit nga Tirana ku do takoheni me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve, qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise. *Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te trageit te Komanit. *Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones. *Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. *Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore bredhash. Me te mberritur ne hotel Fusha e Gjes ku do behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restoranti e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji. *PAs drekese kohe e lire per te pushuar. *Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do te vizitojme Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujvares ku qe aty shfaqet nje pamje piktoreske e Lugines se Valbones. *Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj e organizuar festive me muzike me DJ!

Dita e dyte:

*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë liqenin e Xhemës dhe Mullirin e Vjetër të Ujit, (keshtu quhet nga vendasit), ku per te apasionuarit e fotografise do mrekullohen nga bukurite e Valbones, dhe kanionin e shoshanit me ujin e tij ngjyre blu. *Udhetimit i kthimit do te realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhetimit do jete per ne qytetin e Prizren, ne qytetin “muze” te Kosoves. *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per kafe dhe shopping ne Prizren Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne. *Pas vizites ne Prizren, kthimi ne Tirane ne darke.

Ne cmim përfshihen:

1. Transporti: Tirane – Valbone – Prizren – Tirane 2. Bileta e tragetit Koman – Fierze 3. Akomodimi 1 nate ne hotel Fusha e Gjes (cdo dhome me banjo personale) 4. Dreka me gatime tradicionale e dites se pare 5. Darka e dites se pare e organizuar me muzike me DJ 6. Mengjes fshati diten e dyte 7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
VALBONE 2 DITE ALL INCLUSIVE 7.900 LEKE ALL 7,900 ALL 3,950 50 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com