Tur ne Shkup & Liqeni Matka 2 dite 55 Euro/personi

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

251

Maximum Seats

30

Date : 14, 21, 25 Mars

Dita e pare : Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare. Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol. Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit. Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj. Akomodimi ne hotel. Darka ne hotel..

Dita e dyte:

Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Pas drekes nisemi drejt Ohrit. Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe buze liqenit. Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihet :

1 - Transporti vajtje ardhje me autobus komod. 2- Akomodimi ne hotel 3*. 3- Mengjesi dhe darka e perfshire. 4 - Shetitjet me autobus sipas programit. 5- Guida shoqeruese.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Tur ne Shkup & Liqeni Matka 2 dite 55 Euro/personi ALL 55 ALL 0 30 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com