Tur ne Rome me Guide, 3 dite 293 Euro

Departure Date

Daily

Duration

3

Views

222

Date : * 12 prill & 28 prill

Dita 1: Tirane - Rome

Fluturimi mengjes heret me Air Albania per ne Rome. Mberritja ne Airportin e Romes, pritja nga partneret tane. Pas mengjesit ne menyre individuale do te vazhdojme turin e Romes. Ne turin e Romes do kemi mundesi te vizitojme ne menyre panoramike . Sheshin Quirinar dhe Pallatin Presidencial, Piacen Venezia me Kullen “Vittoriano”. Sheshi i Capitolit, nje thesar unik i historise dhe artit, ku artitektura e shquar e Michelangelos gershetohet me Kryeveprat Romake. Sheshi i Romes mbetet vendi arkeologjik me mahnites ne bote. Vizite e Koloseut do te jete nje moment i paharrueshem per qendrimin tuaj ne Rome, Ai eshte monumenti me i famshem i ndertuar ndonjehere, i cili simbolizon ne vetvete magjine dhe perjetesine e Romes. Vizite Piazza Di Spagna kohe e lire per shopping dhe dreka e sugjeruar nga guida jone. Mbasdite e lire per te shijuar atmosferen e qytetit. Akomodimi ne hotel.

Dita 2 :

Mengjesi ne hotel .Do te vazhdojme viziten ne Kishen e St. Paul ne te cilen ndodhet edhe varri i ketij apostulli. Parkun e Villes Borgjeze, Piacen Navona, Pantheonin, Piacen Colonna, Kolonat e Marko Aurelios, Shatervanin e famshem Trevi. Dreka do te jete e fakultative, ku nuk do te mungoje edhe sugjerimi i guides tone. per turin e Vatikanit qe eshte simboli i fese kristiane. Ne vazhdim do kemi mundesi te vizitojme Muzeun e Vatikanit. Gjate vizites ne Muzeun e Vatikanit do te mahniteni me: Hollin e Pio-Clementino, i mbushur me Kryevepra Romake si: Laoccoon ose Torso dhe Apollo Belvedere, Galeria Candelabra, Galeria e bukur Tapestry, Galerine e Hartave dhe mbi te gjitha Faltoren Sistine ku emerohet Papa, si edhe Gjykimin e Fundit nga Michelangelo. Dreka do te jete fakultative ku sugjerimi i guides do te jete i pranishem. Akomodimi ne Hotel.

Dita 3 : Rome - Tirane

Nisje heret ne mengjes per kthimin ne Tirane.

Ne cmim perfshihet :

* Bileta avionit vajtje ardhje me nisje nga Tirana. * Akomodimi ne hotel. * Mengjeset e perfshira. * Taksat e hotelit per ditet e qendrimit. * Guida shoqeruese.

Ndalesat kryesore :

* Vatikan. * Shen Pjetri. * Colosseu.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Tur ne Rome me Guide, 3 dite 293 Euro ALL 0 ALL 0 0 Anytime 3

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com