"Thesaret e Puglias" 5 Dite -- 297 Euro

Departure Date

Daily

Duration

5

Views

202

Maximum Seats

40

Date : 27 Nentor dhe 18 Dhjetor. Vizitohet : * Locorotondo *Cisternino * Ostuni * Matera * Alberobello * Egnazia * Polignano a Mare * Bari

Dita 01: Durres – Bari

Takimi me Guiden tone ne Durres dhe behemi gati per ankorim ne traget ne darke vone. Akomodimi ne Kabin dyshe.

Dita 02: Locorotondo - Cisternino – Ostuni

Transfertat ne mengjes nga porti i Barit/Brindisit. Fshatrat me te bukura ne Itali: Locorotondo - Cisternino – Ostuni. Nisja per ne Locorotondo: Turi nis ne kete fshat qe njihet per format karakteristike konike (Lugina e Itrias); eshte klasifikuar nga Lidhja Kombetare e Bashkive Italiane si nje nga 39 fshatrat me te bukura ne Itali. Do te provojme vajin e ullirit extra te virgjer ne nje fabrike aty prane. Cisternino: Vizita do te pasoje ne fshatin me nje sharm oriental. I pozicionuar midis Lugines se Trulit dhe kodrave te bregut te detit Adriatik, fshati ofron nje pamje unike, gati-gati vezulluese.Ostuni: I njohur si “qyteti i bardhe” per shkak te shtepive karakteristike ne ngjyre te bardhe; ne fshat vihet re arkitektura tipike mesdhetare. Mberritja ne hotel, ne qender te Puglias. Akomodimi ne dhome, darka dhe me pas mbremje e lire.

Dita 03: Matera & Alberobello

Trashegimite e UNESCO-s: Matera (kryeqyteti i kultures per vitin 2019 ) dhe Alberobello. Mengjesi ne hotel – nisja per ne Matera, ku vizitohet Sassi (trashegimi e UNESCO-s), shkembi dhe kishat romake. Matera eshte gjithashtu kryeqyteti i kultures per vitin 2019. Alberobello turi vazhdon ne kryeqytetin perrallor te Trulit. Sugjerohet shetitja pergjate ndertesave karakteristike. Kthimi ne hotel, darka dhe me pas mbremje e lire.

Dita 04: Egnazia – Polignano a Mare – Bari

Mengjesi ne hotel dhe vizita ne Egnazia: Parku arkeologjik - Gjurmet me te vjetra te prezences njerezore ne Egnatia, datojne qe nga Epoka e Bronzit dhe jane gjetur prane zones se akropolit. Ndertesat, duke perfshire dhe rrenojat e vendit te shenjte te Trajanit (ndertuar ne shekullin e dyte pas Krishtit, ne nder te perendeshes Venus) jane prova se vendi ka qene i banuar edhe ne epoka te mevonshme.Ajo cfare ka mbetur nga rruga Trajan (mban emrin e sunduesit Trajan, i cili e ndertoi ne vitet 108 – 110 pas Krishtit) eshte nje variant i rruges Appian qe lidh Beneventon me Brindisin, shenon po ashtu nje vije ndarese midis ndertesave publike dhe lagjeve artizanale te qytetit romak.Po ashtu do te vizitojme muzeun.Ecim pergjate shetitores ne Polignano a Mare. Bari: Tur ne Qytetin e Vjeter dhe kishen ortodokese Shen Nikola. Darke ne restorant. Ne mbremje transferta ne portin e Barit/Brindisit. Ankorimi ne traget dhe kthimi per ne durres.

Dita 05: Bari - Durres

Mberritja ne durres ne mengjes. Fundi I sherbimit tone

Te perfshira ne cmim :

* Udhetimi me Traget ne kabine dyshe per ne Bari * Akomodimi 2 nete ne Hotel 3 ose 4 yje * Mengjesi i perfshire ne hotel 3 * Darka te perfshira pergjate gjithe udhetimit ne Puglia * Transfertat si ne program * Guide Lokale dhe* Shoqeruese profesionale

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
"Thesaret e Puglias" 5 Dite -- 297 Euro ALL 297 ALL 0 40 Anytime 5

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com