Sarajeve , 3 Dite 99 Euro.

Departure Date

Daily

Duration

3

Views

218

Maximum Seats

40

đź‘’ Date : đź’• 6 , 13 , 20 , 26 Shtator. đź’• 04 ,25 Tetor.

Dita e Pare: Tirane - Sarajeve

Nisja nga Tirana me autobus komod nen shoqerine e guides lokale. Kryerja e procedurave kufitare dhe pushime te shkurtra gjate rruges. Mberritja dhe akomodimi ne Hotel.

Dita e Dyte: City Tour - Sarajeve

Mengjesi ne hotel dhe nisja per tu njohur me Sarajeven nen shoqerimin e Guides Lokale. Do te kemi nje dite te plote per te eksploruar Sarajeven duke e filluar me nje shetitje ne kembe ne qytet. Do te vizitojme Baščaršijan e famshme, lagjen e vjeter Turke, shtepi ne nje nga qendrat me interesante te tregut ne vend. Sarajeva eshte nje nga qytetet e pakta ne bote qe ne nje perimeter te vogel shume afer me njera tjetren ndodhen nje kishe ortodokse, nje kishe katolike dhe nje xhami (Begova, Xhamia e famshme). Qyteti ka dale nga pragu i shkaterrimit ne vitet 1990 per t'u bere nje nga qytetet me interesante te kryeqytetit te Evropes. Pas eksplorimit te qytetit, do te kemi kohe te lire per dreken dhe me pas vazhdojme viziten per ne Muzeun e Tunelit ne Periferi te Ilidža . Tuneli u germua nen pisten e aeroportit dhe i siguroi qytetareve te Sarajeves shpetimin e jetes gjate 1400 diteve te izolimit dhe ishte menyra e vetme e besueshme e furnizimit te mallrave dhe energjise elektrike ne qytet, pasi te gjitha linjat e tjera te furnizimit u nderprene nga Ushtria Serbe. Pasdite e lire per te eksploruar kete qytet mbreslenes, ose per pazar.

Dita e Trete: Sarajeve - Tirane

Mengjesi ne hotel dhe nisja per tu kthyer ne Tirane. Gjate kthimit do te kemi nje itinerar te ndryshem ku do te perfshijme edhe nje ndalese te shkurter ne Mostar ku do te kemi mundesi te shohim atraksionet kryesore ne qytetin e vjeter dhe simbolin mbreslenes te qytetit: Ura e Vjeter mbi lumin Neretva e cila eshte edhe nen mbrojten e Unesco. Mberritja ne Tirane ne darke.

Te Perfshira:

Transporti me autobus komod Tirane - Sarajeve - Tirane Akomodimi ne hotel me mengjes te perfshire City Tour nen shoqerimin e Guides Lokale Taksat e qytetit Guide shoqeruese nga Tirana

Te Pa Perfshira:

Hyrja ne Muzeun e Tunelit 6 euro per person Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken "Te Perfshira"

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Sarajeve , 3 Dite 99 Euro. ALL 99 ALL 10 40 Anytime 3

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com