Prage 7 dite 269 euro

Departure Date

Daily

Duration

7 Dite

Views

179

Maximum Seats

35

VIZITOJME: 🔹SPLIT 🔹ZADAR 🔹PARKU PLITIVICA 🔹LJUBLJANE 🔹KALROVY VARY 🔹PRAGE 🔹BRATISLAVE 🔹BUDAPEST 🔹BEOGRAD. Date 15 Tetor dhe 26 Nentor.

Dita 1: TIRANE – SPLIT – ZADAR

*Nisja në orën 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobuz në territorin Kroat. *Ndalesë e shkurtër në Split për 1 orë, ku do të vizitohen monumentet historike të tij. *Vazhdimi udhetimit per ne Zadar. Mberritja dhe akomodimi ne qytetin bregdetar. Pasdite vizte nje qytet ku edhe jane te vendosur nje komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kane formuar qytezen e tyre qe quhet Kallmeku. Gjate vizites ne qytetin e Zadarit do te shohim: Forumin Roman, Kishen e Donatus, Kishen e Shen Marise, Sheshin e Popullit, etj.

Dita 2: PARKU I UJEVARAVE “PLITVICA” – LJUBLJANE

*Pas mengjesit ne hotel, Udhetojme per te vizituar parkun natyror te ujevara “Plitvica” nje nder parqet me te bukur te Kroacise. Pas eksplorojme natyren madhestore te parkut, vazhdojme udhetimn drejt Sllovenise. *Mberritja dhe akomodimi ne Ljubljane. Pasdote vizitojme Kryeqyteti Slloven me monumentet historike të tij: Sheshi Presheren, kisha katolike e Anunciatës, Teatri i Operas, Parlamenti Slloven dhe Sheshi i Republikes, Katedralja e Shen Nikolles, etj.

Dita 3: KARLOVY VARY – PRAGE

*Pas marrjes se mengjesit ne hotel udhetojme drejt shtetit te Cekises. Perpara mberritjes ne Parge do te vizitojme qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t Atje mund te shijojme Ujrat Termale te cilat jane ne me shume se 12 burime, ku kryesori dhe me i madhi eshte ai i Vridlos. Gjate levizjes ne qytet do kemi mundesi te shikojme Pallatin ne te cilin zhvillohet Miss Cekia, kishen e qytetit, si edhe zona ne te cilat jane luajtur pjese nga filmat e famshem te James Bond. Duke zbuluar periudhen mesjetare, do kemi mundesi te provojme Bekerovka ( pijes me fame ceke e cila eshte e bere me esenca te barerave kurative ) *Me pas nisja dretj Prages. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Prage

Dita 4: PRAGE

Pas mengjesit ne hotel, Viziztojme ne shoqerine e guides qytetin e bukur te Prages si: Keshtjella e Prages. Katedralja “San –Vitus”, bulevardin kryesor “Venceslas”, Muzeu Nacional ,”Ura e Carlit”. Per te vazhduar me pas turin tek Qyteti i Vjeter, Ora “ Astronomike” e Prages. Monumenti “Jan-Hus”. Qendra historike e Prages. *Ne mbremje shijojme Nje gote Birre ne Restorant “Shvejk”, restoranti me tradicional i Prages. Kthim ne hotel

Dita 5: PRAGE – BRATISLAVE – BUDAPEST

*Pas mengjesit ne hotel, Paradite vazhdimi i turit te Prages kur realizojme nje vizitë panoramike te qytetit dhe monumenteve te tjera te tij si: Haratchani, Kisha e Loretos, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë etj *Nisja me pas drejt Bratislaves. Vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës. *Vazhdomi udhetimit per ne Budapest. Mberritja dhe akomodimi ne qytetin Hungarez

Dita 6: BUDAPEST – BEOGRAD

*Pas mëngjesi ne Hotel, ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Budapest me monumentet më tërheqëse të tij duke filluar me: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit dhe kalimi mbi urën e Margaritës. *Pas perfundimit te turit te Budapestit, nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. *Mberritja në Beograd dhe akomodimi në Hotel .

Dita 7: BEOGRAD – TIRANE

*Pas mëngjesi ne Hotel, Paradite vizite e shkurtër e Beogradit duke filluar me katadralen e madhe të Sv. Saves, per te kaluar me pas në rrugën e famshme Skaderlie nga kudrejtohemi në sheshin kryesor të qytetit, ku vizitojme objetktet kryesore te qytetit si Uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve, Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit. *Pas mbarimit te turit te Beogradit, nisja me pas për në Tiranë nepermjet territorit te Kososves *Mberrijta ne Tirane ne darke

Ne cmim përfshihen:

1 • Akomodim ne hotele 3 & 4 Yje per 6 nete si me poshte: Zadar (1 nate) : Ljubljane (1 nate) : Prage (2 nete) : Budapest (1 nate) : Beograd (1 nate) 2 • Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod 3 • Mengjeset per cdo dite te udhetimit ne hotelet perkates 4 • Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe gjate udhetimit dhe vizitave te destinacioneve

Ne cmim nuk perfshihen:

• Drekat & Darkat gjate gjithe diteve te udhetimit • Hyrjet neper muzeume, keshtjella, qytete te vjetra dhe parqe

SHENIME

â–ş Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome â–ş Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar â–ş Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. â–ş Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar â–şMe ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Prage 7 dite 269 euro ALL 269 ALL 0 35 Anytime 7 Dite

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com