PLAZH NE LEFKADA ➡NISJE DT. 1, 5, 9, 13, 17, 21 GUSHT -- 5 DITE -- CMIMI €270!

Departure Date

Daily

Duration

5

Views

340

Maximum Seats

40

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE.

HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR I CILESUAR SI HOTELI ME I MIRE ISHULLIT

MENGJESI DHE DARKA – BUFE E HAPUR

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

MUAJI GUSHT ►Dt. 1 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 5 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 9 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 13 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 17 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 21 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €270 ►Dt. 28 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €260 MUAJI SHTATOR ►Dt. 4 SHTATOR (5 Dite PLAZH) – CMIMI €245

ITINERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

Dita e Pare: PLAZH NE PARGA *Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 04.30. *Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. *Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne. Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges. *Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades *Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades. *Darka ne restorantin e hotelit (bufe) *Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT) *Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades. E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… Lundrimi fillon ne oren 9:45 ku ndalojme ne plazhet e Porto kastiki dhe Egremi. Turi vazhdon me pas drejt plazheve dhe ishuve te njohur si Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo, ishulli Itaka (ku ka qender Odise sipas mitologjise dhe shpella Papanikolis. Gjate lundrimit jane planifikuar disa ndalesa per plazh kryesisht ne 2 plazhet me fame boterore te Porto Katsiki dhe Egremi. Ndalese gjithashtu ne ishullin Kafalonia per te vizituar qytetin. Kthimi me pas ne portin e Lefkades rreth ores 18:00 Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 20€ (ne cmim perfshihet edhe dreka ne traget). Udhetimi eshte i keshillueshem te ndiqet por jo i detyrueshem. (Personat qe nuk duan te ndiekin turin me traget, mund te qendrojne per plazh ne Lefkas, ose Niikiana) **Pas lundrimit, kthimi ne hotel. *Darka ne restorantin e hotelit (bufe) *Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.
Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA

*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. *Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per te vizituar manastirin e Faneromenis *Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. *Pasdite e lire per te shetitur dhe pushuar *Darka ne hotel (bufe) *Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. ———————- Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire). Nisja 20:30 – 1:00. Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrja+1 pije ) Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per disa ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.

Dita e Katert: KOHE E DEDIKUAR PER PLAZH NE LEFKADA *Mengjesi ne hotel (bufe) *Me pas kohe e lire per plazh. Sugjerimi jone eshte te udhetojme drejt qytezes se bukur Agio Nikita per plazh. (Transferta hotel – Agia Nikita – hotel eshte e pershire ne cmim) *Darka ne hotel (bufe) *Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.
Dita e Peste: PLAZH NE PREVEZA

*Mëngjesi në hotel (bufe) *Pas mengjesit nisja drejt Prevezes, ne Kanali BEACH. Kohe e lire per plazh deri ne oren 15:00. *Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë. *Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.

►Ne cmim përfshihen:

1. Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit. 2. Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoranteve dhe tavernave te qytetit. 3. Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada 4. Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit 5. Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit 6. Taksat turistike te qytetit

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
PLAZH NE LEFKADA ➡NISJE DT. 1, 5, 9, 13, 17, 21 GUSHT -- 5 DITE -- CMIMI €270! ALL 270 ALL 50 40 Anytime 5

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com