PLAZH NE HALKIDIKI ➡NISJE DT. 22 & 29 KORRIK -- 5 DITE -- CMIMI €255!

Departure Date

Daily

Duration

5

Views

446

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE HALKIDIKI ME AKOMODIM NE HOTEL MACEDONIA SUN 3 YJE SUPERIOR ME PISHINE DHE PLAZH PRIVAT.

Kete vere askush nuk do zihen me asken Pasi ne paketen tone te #Halkidikise ne i kemi te gjitha! E themi kete sepse: 1⃣ Hoteli eshte i pozicionuar prane detit, nese ju nuk deshironi te ndiqni turin mundet te shfrytezoni plazhin ne hotel. 2⃣ Prane hotelit gjenden Clubet e nates dhe nje prej tyre eshte Ahoy- 30 vite club nate dhe TOP 1 me i vlersuari. 3⃣ Nese nuk ju pelqen jeta e nates mund te zgjidhni te kaloni pas mbremjen tuaj ne Space Bowling (bowling bilardo,etj) pozicionuar vetem disa minuta larg me hotelin. 4⃣ Per aventurieret, prane hotelit gjendet Aquaspeed Watersports & Excursions. 5⃣ Cdo dite jemi ne plazhe te ndryshme te Halkidikise. Keshtu rrjeti juaj social s’do beje 2 dite chek in ne te njejtin desitonacion 😛 6⃣ Ne mbremje me transportin tone ne do udhetojme drejt Selanik dhe qendres se Kalitheas. Transferta sigurisht realizohet me transportin tone e cila eshte e perfshire ne cmim. HOTELI ndodhet vetem 3 MINUTA LARG QYTETI TE KALITHEA (qyteti me i madh i Halkidikise) me transport dhe 20 minuta ne kembe ndaj mbremjet Tuaj do te jene te gjalla zbavitese dhe argetuese te mbushura me aktivitet duke shetitur ne bulevardet plot turiste te Kalithea-s cdo mbremje

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

MUAJI KORRIK ►Dt. 22 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €255 ►Dt. 29 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €255

MUAJI GUSHT ►Dt. 2 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 6 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 10 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 14 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 18 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 22 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €269
ITINERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

DITA 1 : PLAZH NE KALITHEA – GISHTI I PARE I HALKIDIKISE

*Nisja nga Tirana (1 dite para) ne oren 23:00 nga Sheshi Piazza ne drejtim te Kapshtices (Korce) *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. *Udhetimi do te behet naten ne menyre qe te shfrytezojme te plota 5 ditet per plazh *Ndalesa rruges per pushime dhe mberritja ne Halkidiki ne gishtin e pare, paradite. Pas akomodimit ne hotel, kohe e lire per te pushuar ne pishinen e hotelit ose plazhin privat te hotelit vetem 3 minuta larg ne kembe. Plazhi karakterizohet nga nje rere e bardhe e imet dhe ujin e kristalte blu. Dreka mund te shijohet ne restorantin e hotelit ose restorantet, picerite dhe fast foodet, rreth plazhit *Darka buffe ne hotel. *Pas darke ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti gjallerohet nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. Transferta hotel – Kalithea – hotel do te organizohet cdo dite me autobuzin e agjensise. Nisja ne oren 21:00 nga hotelit dhe kthimi ne oren 22:30 nga qyteti ne hotel. Nese nuk deshironi te ktheheni ne orarin e percaktuar nga ne rruga mundet te pershkohet ne kembe duke shetitur pergjate pedonales qe lidh qytetin me plazhet dhe hotelet per nje kohezgjatje maksimumi 20 minuta. Ose te marrni nje taksi. *Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshme te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit
DITA 2: PLAZH DHE LUNDRIM ME ANIJE NEPER GJIRET E HALKIDIKISE

*Mengjesi ne hotel Transferimi me autobuz ne portin e Halkidikise per te filluar aventuren tone BLU. Lundrimi fillon drejt destinacionit te pare plazhi Drenia, ishulli Ammouliani (ishulli me i madh i Halkidikise) Ndalese per 2-3 ore ne Drenia per plazh. Pas ndalese ne Drenia destinacioni i radhes do te jete ne portin qendror te ishullit Ammouliani (per te vizituar qytetit dhe per plazh ku do te konsumohet edhe dreka ne restorantet e ndodhur ne ishull (dreka e perfshire ne cmimin e biletes) per te vazhduar me pas ne gjirin e Lagonisi (karakteristike e te cilit eshte ngjyra e thelle blu per shkak te thellesise se detit). Ankorimi i anijes ne Lagonisi ku sipas tradites greke, te gjithe udhetaret jane te ftuar te hidhen nga trageti dhe lahen ne ujerat e kristalte te Lagonisi (Qendrimi ne Lagonisi 60 minuta). Gjate lundrimit nga njeri ishull ne tjetrin ne anijten tone do te kendohet muzike live duke krijuar atmosferen e buzukut. Kthimi ne port. Kohe e lire per te shikuar nje kafe ne tavernat buze detit dhe kthimi ne hotel per te konsumuar darken ** Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin turin me anije mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. Transferta hotel – Kalithea – hotel do te organizohet cdo dite me autobuzin e agjensise. Nisja ne oren 21:00 nga hotelit dhe kthimi ne oren 22:30 nga qyteti ne hotel. Nese nuk deshironi te ktheheni ne orarin e percaktuar nga ne rruga mundet te pershkohet ne kembe duke shetitur pergjate pedonales qe lidh qytetin me plazhet dhe hotelet per nje kohezgjatje maksimumi 20 minuta. Ose te marrni nje taksi. *Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

DITA 3: PLAZH NE IERISSOS BEACH – GISHTI I TRETE I HALKIDIKISE

*Mengjesi ne hotel Ne kete dite te trete kemi zgjedhur transferimin me autobuz ne Halkidiki ne nje nder plazhet me te bukur te zones, Ierissos Beach, ne gishtin e trete te Halkidikise. Pas qendrimit per plazh ne gishtin e pare dhe lundrimit me traget, kete dite vizitojme edhe gishtin e trete ne menyre qe te gjitha destinacionet dhe plazhet e Halkidikise te vizohen dhe shfrytezohen gjate turit tone. Kohe e lire per plazh deri ne oren 18:00 Kthimi me pas ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit ** Personat qe nuk do te deshirojne transferten per ne Ierissos Beach mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti eshte gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. Transferta hotel – Kalithea – hotel do te organizohet cdo dite me autobuzin e agjensise. Nisja ne oren 21:00 nga hotelit dhe kthimi ne oren 22:30 nga qyteti ne hotel. Nese nuk deshironi te ktheheni ne orarin e percaktuar nga ne rruga mundet te pershkohet ne kembe duke shetitur pergjate pedonales qe lidh qytetin me plazhet dhe hotelet per nje kohezgjatje maksimumi 20 minuta. Ose te marrni nje taksi. *Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

DITA 4: PLAZH KALITHEA DHE TUR NE SELANIK

*Mengjesi ne hotel *Kohe e lire per plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Pasdite tur ne Selanik Ne shoqerine e guides vizite panoramike te qytetit te Selanikut. Selaniku, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike. Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, ajo u be nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit. Me pas vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit). Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit. Nisja nga hoteli per ne Selanik ne oren 16:00 (Selaniku ndodhet 50 min larg hotelit) Kthimi nga Selaniku per ne hotel ne oren 19:00 ** Personat qe nuk deshirojne te ndiekin turin ne Selanik mund te shfrytezojne pasditen per plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Darka ne restorantin e hotelit Pas darke mund te frekuentoni si gjithmone KALITHEA CLUB ZONE ose te dilni ne menyre te lire ne qytetin e KALITHEA.

DITA 5: PLAZH NE KALITHEA DHE KTHIMI NE TIRANE

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit shfrytezojme edhe diten e fundit per te bere plazh Gjate qendrimit ne plazh do jete e llogaritur edhe kohe e lire per te konsumuar dreken *Ne oren 14:30 realizojme nisjen drejt Tirane *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe mberritja ne darke vone.

Ne cmimin per person perfshihet:

1) Transporti vajtie – ardhje sipas programit 2) Te gjitha shetitjet dhe transfertat ne plazhet dhe qytetet e Halkidikise sipas programit 3) Transferta eskursionit ne Selanik ne diten e katert 4) Kater nete akomodimi ne hotel MACEDONIA SUN 3YJE SUPERIOR ne Halkidiki buze plazhit dhe me pishine 6) Perdorimi i pishines se hotelit 7) Mengjeset (buffe) ne restorantin e hotelit 8) Darkat (buffe) ne restorantin e hotelit 9) Shoqerues shqiptar gjate udhetimit dhe eksursioneve te cdo dite 10) Taksat turstike per 5 ditet e qendrimit ne Halkidiki

► Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat gjate diteve te udhetimit 2) Bileta e Anijes per turin ne Halkidiki e cila kushton a) 18 eruo per te rriturit b) 9 euro per femijet nga 6-12 vjec c) falas per femijet deri ne 5 vjec Ne bileten e tragetit perfshihet edhe dreka. Cmimet e biletes se trageti jane eksuzlive vetem per klientet e agjensise

CMIMET E FEMIJEVE PER AKOMODIM NE DHOME ME DY OSE TRE TE RRITUR

➤ Femija i pare deri moshen 12 vjec paguan 99 euro (per akomodim me dy te rritur ne dhome) ➤ Femija i dyte deri ne moshen 12 vjec paguan 189 euro (per akomodim me dy te rritur ne dhome + femija i pare) ➤ Femijet mbi moshen 12 vjec paguajne cmimin e plote si i rritur

SHENIME

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte. ►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
PLAZH NE HALKIDIKI ➡NISJE DT. 22 & 29 KORRIK -- 5 DITE -- CMIMI €255! ALL 0 ALL 0 0 Anytime 5

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com