PLAZH NE HALKIDIKI ➡NISJE DT. 2, 6, 10, 14, 18 GUSHT -- 5 DITE -- CMIMI €279!

Departure Date

Daily

Duration

5

Views

454

Maximum Seats

35

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE HALKIDIKI ME AKOMODIM NE HOTEL MACEDONIA SUN 3 YJE SUPERIOR ME PISHINE DHE PLAZH PRIVAT.

Kete vere askush nuk do zihen me asken Pasi ne paketen tone te #Halkidikise ne i kemi te gjitha! E themi kete sepse: 1⃣ Hoteli eshte i pozicionuar prane detit, nese ju nuk deshironi te ndiqni turin mundet te shfrytezoni plazhin ne hotel. 2⃣ Prane hotelit gjenden Clubet e nates dhe nje prej tyre eshte Ahoy- 30 vite club nate dhe TOP 1 me i vlersuari. 3⃣ Nese nuk ju pelqen jeta e nates mund te zgjidhni te kaloni pas mbremjen tuaj ne Space Bowling (bowling bilardo,etj) pozicionuar vetem disa minuta larg me hotelin. 4⃣ Per aventurieret, prane hotelit gjendet Aquaspeed Watersports & Excursions. 5⃣ Cdo dite jemi ne plazhe te ndryshme te Halkidikise. Keshtu rrjeti juaj social s’do beje 2 dite chek in ne te njejtin desitonacion 😛 6⃣ Ne mbremje me transportin tone ne do udhetojme drejt Selanik dhe qendres se Kalitheas. Transferta sigurisht realizohet me transportin tone e cila eshte e perfshire ne cmim. HOTELI ndodhet vetem 3 MINUTA LARG QYTETI TE KALITHEA (qyteti me i madh i Halkidikise) me transport dhe 20 minuta ne kembe ndaj mbremjet Tuaj do te jene te gjalla zbavitese dhe argetuese te mbushura me aktivitet duke shetitur ne bulevardet plot turiste te Kalithea-s cdo mbremje

MENGJESI DHE DARKA – BUFFE E HAPUR

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE MUAJI GUSHT ►Dt. 2 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 6 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 10 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 14 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 18 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €279 ►Dt. 22 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €269

ITINERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

DITA 1 : PLAZH NE KALITHEA – GISHTI I PARE I HALKIDIKISE *Nisja nga Tirana (1 dite para) ne oren 23:00 nga Sheshi Piazza ne drejtim te Kapshtices (Korce) *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. *Udhetimi do te behet naten ne menyre qe te shfrytezojme te plota 5 ditet per plazh *Ndalesa rruges per pushime dhe mberritja ne Halkidiki ne gishtin e pare, paradite. Pas akomodimit ne hotel, kohe e lire per te pushuar ne pishinen e hotelit ose plazhin privat te hotelit vetem 3 minuta larg ne kembe. Plazhi karakterizohet nga nje rere e bardhe e imet dhe ujin e kristalte blu. Dreka mund te shijohet ne restorantin e hotelit ose restorantet, picerite dhe fast foodet, rreth plazhit *Darka buffe ne hotel. *Pas darke ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti gjallerohet nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. *Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshme te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

DITA 2: PLAZH DHE LUNDRIM ME ANIJE NEPER GJIRET E HALKIDIKISE *Mengjesi ne hotel Transferimi me autobuz ne portin e Halkidikise per te filluar aventuren tone BLU. Lundrimi fillon drejt destinacionit te pare plazhi Drenia, ishulli Ammouliani (ishulli me i madh i Halkidikise) Ndalese per 2-3 ore ne Drenia per plazh. Pas ndalese ne Drenia destinacioni i radhes do te jete ne portin qendror te ishullit Ammouliani (per te vizituar qytetit dhe per plazh ku do te konsumohet edhe dreka ne restorantet e ndodhur ne ishull (dreka e perfshire ne cmimin e biletes) per te vazhduar me pas ne gjirin e Lagonisi (karakteristike e te cilit eshte ngjyra e thelle blu per shkak te thellesise se detit). Ankorimi i anijes ne Lagonisi ku sipas tradites greke, te gjithe udhetaret jane te ftuar te hidhen nga trageti dhe lahen ne ujerat e kristalte te Lagonisi (Qendrimi ne Lagonisi 60 minuta). Gjate lundrimit nga njeri ishull ne tjetrin ne anijten tone do te kendohet muzike live duke krijuar atmosferen e buzukut. Kthimi ne port. Kohe e lire per te shikuar nje kafe ne tavernat buze detit dhe kthimi ne hotel per te konsumuar darken ** Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin turin me anije mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. ** Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit
DITA 3: PLAZH NE HANJOTIS – GISHTI I PARE I HALKIDIKISE

*Mengjesi ne hotel Ne kete dite te trete kemi zgjedhur transferimin ne fshatin turistike Hanjotis per plazhe ne gishtin e pare te Halkidikise tek 20 km larg hotelit Kohe e lire per plazh deri ne oren 18:00 Kthimi me pas ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit ** Personat qe nuk do te deshirojne transferten per ne Hanjotiz mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit ** Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti eshte gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit. *Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

DITA 4: PLAZH NE KALITHEA * Mengjesi ne hotel * Kohe e lire per plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit * Darka ne restorantin e hotelit * Pas darke mund te frekuentoni si gjithmone KALITHEA CLUB ZONE ose te dilni ne menyre te lire ne qytetin e KALITHEA.
DITA 5: PLAZH NE KALITHEA DHE VIZITE NE SELANIK

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit shfrytezojme edhe diten e fundit per te bere plazh Gjate qendrimit ne plazh deri ne oren 12:30 dhe nisemi per per Selanik Vizite e qytetit te Selanikut. Selaniku, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike. Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, ajo u be nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit. Me pas vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit). Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit. Kohe e lire me pas per te konsumuar dreken ne Selanik dhe nisja per ne Tirane *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe mberritja ne darke vone.

►Ne cmimin per person perfshihet:

1. Transporti vajtie – ardhje sipas programit 2. Te gjitha shetitjet dhe transfertat ne plazhet dhe qytetet e Halkidikise sipas programit 3. Kater nete akomodimi ne hotel MACEDONIA SUN 3YJE SUPERIOR ne Halkidiki prane plazhit dhe me pishine 4. Perdorimi i pishines se hotelit 5. Mengjeset (buffe) ne restorantin e hotelit 6. Darkat (buffe) ne restorantin e hotelit

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
PLAZH NE HALKIDIKI ➡NISJE DT. 2, 6, 10, 14, 18 GUSHT -- 5 DITE -- CMIMI €279! ALL 279 ALL 50 35 Anytime 5

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com