PLAZH DHE KROICERE NE BUDVA (PROGRAMI 5 DITOR) ➡NISJE NGA DT. 8 KORRIK -- 5 DITE -- CMIMI €149!

Departure Date

Every Monday

Views

663

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE BUDVA dhe RIVIEREN E MALIT TE ZI

AKOMODIMI NE HOTEL SIDRO 3YJE, ne qytetin e Barit (Tivar) BUZE PLAZHIT dhe QENDER QYTETIT

INFORMACIONE PER QYTETIN DHE PLAZHIN: Qyteti i Barit ndodhet vetem 35 km larg Budvas (40 minuta), gjithashtu eshte qyteti me i madh bregdetar i Malit te Zi. Jeta e nates dhe aktivitet e shumta gjate pasditeve nuk mungojne ne bulevardin kryesor te qytetit ku eshte i lokalizuar edhe hotel Sidro. Plazhi i qytetit te Barit eshte i ndare si publik edhe privat, dhe lehtesisht i aksesueshem per klientet tane pasi hoteli ndodhet buze detit dhe prane plazhit. MENGJESI DHE DARKA DO TE SERVIREN BUFFE E HAPUR

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE ►Dt. 8 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €149 ►Dt. 15 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €159 ►Dt. 22 KORRIK (5 Dite PLAZH) – CMIMI €169 ►Dt. 29 KORRIK (5 Dite PLAZH)– CMIMI €169 ►Dt. 5 GUSHT (5 Dite PLAZH) – CMIMI €169 ►Dt. 12 GUSHT (5 Dite PLAZH)– CMIMI €169 ►Dt. 19 GUSHT (5 Dite PLAZH)– CMIMI €169 ►Dt. 26 GUSHT (5 Dite PLAZH)– CMIMI €159
Dita 1: PLAZH NE BAR (TIVAR)

*Nisja ne mengjes ne oren 6:30 ne drejtim te Muriqanit. Ndalese rruges per kafe perpara se te kalojme piken kufitare te Muriqanit. *Pas kalimit te doganes, udhetojme drejt qyteti te Barit (Tivar) vetem 45 minuta larg kufirit. Akomodimi ne hotel SIDRO 3 Yje, ne qender te qytetit dhe buze plazhit. Qyteti i Barit ndodhet vetem 35 km larg Budvas (40 minuta) dhe 45 minuita larg pikes kufitare te Muriqanit, gjithashtu eshte qyteti me i madh bregdetar i Malit te Zi. Jeta e nates dhe aktivitet e shumta gjate pasditeve nuk mungojne ne bulevardin kryesor te qytetit ku eshte i lokalizuar edhe hotel Sidro. Plazhi i qytetit te Barit eshte i ndare si publik edhe privat, dhe lehtesisht i aksesueshem per klientet tane pasi hoteli ndodhet buze detit dhe prane plazhit. *Kohe e lire per plazh. *Kthimi ne hotel dhe darka buffe ne restorantin e hotelit. *Pas darke ne shoqerine e guides, vizitojme qytetin. Me pas sipas deshires argetim ne Clubet e Nates te Barit ose aktivitet qe zhvillohen ne bulevardine e qytetit. Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne ku jeta e nates nuk mungon ne asnje mbremje.

Dita 2: PLAZH NE ISHULLIN “HAWAI” ME SKAF, NE BUDVA

*Pas mengjesit ne hotel, nisemi drejt qytetit te Budvas (40 min udhetim). Ne portin e Budvas me skaf do te lundrojme ne ishullin Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”. Do te lundrojme me skaf rreth gjirit te Budvas deri ne ishull, per te qendruar atje per plazh deri pasdite. Mundesi argetimi Bungee Jumping *Me pas perseri me skaf rreth ores 17:30 do te kthehemi ne portin e Budvas. Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Budvas si portin e Jahteve, Qytetin e Vjeter , Kercimtaren e Budves. *Pas plazhit kthimi ne Bari, ne hotel *Darka buffe ne restorantin e hotelit *Hoteli posedon fusha futbolli dhe basketbolli. Ne kujdesin e guides, do te organizohet nje mini-kampionat brenda grupit ku per ekipin fitues do te kete edhe cmime. Me pas sipas deshires argetim ne Clubet e Nates se qytetit ose aktiviteteve qe zhvillohen ne bulevardin kryesor. Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne ku organizimet e lokaleve nuk do te mungojne.

Dita 3: PLAZH KROICERE NE GJIRIN E KOTORIT DHE HERCEGNOVI

*Pas mengjesit ne hotel, nisemi drejt qytetit te Porto Montenegro per te filluar aventuren tone blu ne plazhet me te bukura te Gjirit te Kotorit dhe Hercegnovi. ORA 10.30 akomodimi ne traget ne Porto Montenegro dhe nisja e lundrimit ORA 11.00-12.30 Plazh ne plazhin e ishulit te famshem Sveti Marko ku mund te shijojme eshe bukurite e ishullit gospa od milosrđa ORA 13.00-14.30 do te konsumojme dreken ne traget dhe do te vizitojme ishullin me te bukur te gjirit te kotorrit Our Lady of the Rocks ORA 15.00-16.00 Plazh ne nje nga plazhet e virgjera sic eshte E Morinj NGA ORA 17.15-18.00 Plazh ne afersi te qytetit te Tivatit. ORA 18.30 Kthimi ne Porto Montenegro

Per personat qe nuk deshirojne te qendrojne te ndiekin programin e lundrimit me traget ndales do te jete ne Jazz Beach (vetem 2 km larg Budvas), i cilesuar si plazhi ku organizohen koncertet me muzike live gjate veres). Plazhi ofron sporte te ndryshme ujore si mundesia me e mire e argetimit. Qendrimi ne gjirin e Jazz deri ne oren 18:40. ======================================= *Pas plazhit kthimi ne hotel Darka bufe ne restorantin e hotelit Me pas sipas deshires argetim ne Clubet e Nates te Barit ose aktivitet qe zhvillohen ne bulevardine e qytetit. Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne ku jeta e nates nuk mungon ne asnje mbremje.
Dita 4: PLAZH NE PLOCE, BUDVA ose AQUAPARK BUDVA

*Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt plazhit të PLOCE ne Budva I cilesuar si nder plazhet me te “gjalla” te Budves, dita e trete eshte e dedikuar vetem per plazh ne Ploce. Schiuma party gjate dites *Mundesi argetimi Parascending ku mund te shikoni plazhet dhe qytetit e Budves nga siper *Qendrimi ne plazh deri ne oren 18:00

Per personat qe duan nje dite plazhi me adrenaline mundesi per te frekuentuar AQUAPARK BUDVA Me nje siperfaqe prej 41800 m katror, aquaparku ofron mbi 50 aktivitete te ndryshem, ku me kryesoret jane 7 rreshkiteset e ujit, te ndara ne disa kategori sipas shpejtesise qe deshironi te perjetoni. (Ne rreshkitesen kryesore mund te arrini shpejtesine 80 km/h nese jeni pak te dobet 😛 ). Aqauparku posedon 3 restorante dhe beach bar, ku schiuma party nuk mungojne gjate dites. Qendrimi ne aqupark deri ne oren 18:00. ======================================= *Pas plazhit kthimi ne hotel *Darka bufe ne restorantin e hotelit *Hoteli posedon fusha futbolli dhe basketbolli. Kohe e lire per te organizuar ndeshje brenda grupit Me pas sipas deshires argetim ne Clubet e Nates se qytetit ose aktiviteteve qe zhvillohen ne bulevardin kryesor. Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne ku organizimet e lokaleve nuk do te mungojne.
Dita 5: PLAZH NE ULQIN

*Mengjesi ne hotel. Vazhdimi udhetimit drejt Ulqinit plazh ne Valdanos i cilesuar si nje nga plazhet me te bukura te qytetit te Ulqinit. Qendrimi ne Valdanos deri ne oren 17:30. Mundesi argetimi Scuba Diving. *Pas Plazhit nisja per ne Shqiperi nga pika kufitare e Muriqanit Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke.

►Ne cmim përfshihen:

1. Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit. 2. Akomodimi per 4 nete ne hotel SIDRO 3 yje ne qytetin e Barit, buze plazhit dhe qender qytetit 3. Mengjeset te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit 4. Darkat te cilat shtrohen bufe ne restorantin e hotelit 5. Asistence me ciceron dhe shoqerues shqiptare gjate gjithe udhetimit 6. Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit 7. Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Malin e Zi 8. Perdorimi i fushave te sportit per futboll dhe basketboll ne pronesi te hotelit

CMIMET E FEMIJEVE PER AKOMODIM NE DHOME ME DY OSE TRE TE RRITUR ➤ 0 – 2.99 vjec paguan 70% me pak nga cmimi per te rritur ➤ 3– 5.99 vjec paguan 50% me pak nga cmimi per te rritur ➤ 6 – 11.99 vjec paguan 30% me pak nga cmimi per te rritur —————————————————— ► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel SIDRO 3 yje ne qytetin e Barit, buze plazhit dhe qender qytetit ► Nisja do të bëhet në orën 06:30 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora
Ne cmim nuk perfshihet-

– Shezllonet gjate plazhit – Drekat e seciles dite – Bileta e skafit Budva – ishulli hawai – Budva (3 euro personi) – Bileta e hyrjes ne AquaPark – Bileta e Kroiceres ne Kotor dhe Hercegnovi diten e trete (A = 15€ personi pa dreke te perfshire) (B = 25€ personi me dreken e perfshire)

SHENIME ► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar ►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
PLAZH DHE KROICERE NE BUDVA (PROGRAMI 5 DITOR) ➡NISJE NGA DT. 8 KORRIK -- 5 DITE -- CMIMI €149! ALL 0 ALL 0 0 Every Monday

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com

You Will Also Like