PARKU KRKA - SPLIT - ZADAR - DUBROVNIK 3 Dite -- Cmimi €129

Departure Date

Daily

Duration

3

Views

168

Maximum Seats

35

VIZITOJME: 🔹SPLIT 🔹PARKU KRKA 🔹ZADAR 🔹VODICE 🔹DUBROVNIK

AKOMODIM NE HOTEL 4 YJE ME PISHINE TE MBYLLUR, NE VODICE (QENDER QYTETI DHE BUZE DETIT)

►Dt. 4-6 TETOR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €129 ►Dt. 18-20 TETOR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €129

DITA 1: SPLIT

*Nisja ne mengjes oren 4:00 nga kafe Flora. Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa duke pershkruar Shen Stefan – Budva dhe Tivat. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdimi i udhetimt per ne territorit Kroat, drejt qytetit te Splitit. Vizitojme Splitin me atraksionet e qyteti si: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split. Pas vizites ne Split udhetojme drejt qytetit te Vodice. Akomodimi ne hotel 4 yje lluks ne Vodice. Darka ne restorantin e hotelit e shtruar *Pas darka e lire per te shetiur dhe vizituar qytetin e Vodice ose per te shfrytezuar pishinen e mbyllur te hotelit.

DITA 2: PARKU NATYROR KRKA & ZADAR

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash. Vizite e parkut per 3-4 ore dhe me pas udhetimi per ne Zadar i themeluar nga Liburnet Ilirë, Vizitë e Zadarit, nje qytet ku edhe jane te vendosur nje komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kane formuar qytezen e tyre qe quhet Kallmeku. Gjate vizites ne qytetin e Zadarit do te shohim: Forumin Roman, Kishen e Donatus, Kishen e Shen Marise, Sheshin e Popullit, etj. *Kthimi ne hotel ne Vodice. *Pasditja e lire per shfrytezuar pishine e mbyllur te hoteit ose per te shetitur ne qytetin bregdetar te Vodices. Darka ne restorantin e hotelit e shtruar bufe

DITA 3: DUBROVNIK

*Mengjesi ne hotel *Pas mengjesit vizite e Dubrovnikut, nje qytet pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.. *Pas vizites nisja drejt Tirane duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malit Zi. *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. *Kthimi ne Tirane ne darke

Ne cmim per personin përfshihen:

1) Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet 2) Akomodimi per Dy nete ne hotel 4 yje lluks ne Vodice, qender qyteti dhe buze detit 3) Mengjesi i dites se dyte dhe dites se trete te shtruar bufe 4) Darka e dites se pare dhe dites se dyte te shtruar bufe 5) Shoqerues shqiptar dhe guide gjate gjithe turit 6) Perdorimi i pishines se mbyllur gjate qendrimit ne hotel

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
PARKU KRKA - SPLIT - ZADAR - DUBROVNIK 3 Dite -- Cmimi €129 ALL 129 ALL 10 35 Anytime 3

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com