MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARA KRAVICA 57€

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

173

Maximum Seats

50

VIZITOHEN: MOSTAR - MEDJUGORE

DATA E UDHETIMIT:

► 24-25 , 31 Gusht- 1 Shtator ► 7- 8 , 14 - 15 , 21-22 , 28-29 Shtator ► 5-6 , 12 - 13 , 19 - 20 , 26 - 27 Tetor ► 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 28-29 , 29-30 , 30 Nentor - 1 Dhjetor

PROGRAMI:

►DITA E PARE : VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE

Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit . Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara ne Tuz . Ndalese per kafe dhe fotografi. Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines. Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim: - Uren e famshme te Mostarit -Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter -Xhamine e madhe -Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe) Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit. Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje Akomodimi ne hotel dhe darka festive me muzike shqiptare ne restorantin e hotelit.
►DITA E DYTE : PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE - UJEVARA KRAVICA

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar. Nisja me pas drejt vendit ku eshte shfaqur Shen Maria dhe ne statujen qe qan , vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor. Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat e Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores. Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me nje ndales gjate rruges ne hyrje te Trebinjes . Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimit tone .

NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI KOMOD ME AUTOBUS *HOTEL NE MEDJUGORE *MENGJESI + DARKA (1 PIJE E PERFSHIRE) *DARKE FESTIVE ME MUZIKE *SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

*DREKAT *HYRJA NE UJEVAREN KRAVICA 5 EURO PERSONI *SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM ) *HYRJA NEPER MUZEUME

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS • MBI 3 VJEC PAGESE E PLOTE

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARA KRAVICA 57€ ALL 57 ALL 0 50 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com