Meteora - Janine - Kastoria 2 dite 55 Euro

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

522

Maximum Seats

35

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇 ►Nisje 7 MARS — 2 Dite Udhetim ►Nisje 14 MARS — 2 Dite Udhetim ►Nisje 21 MARS — 2 Dite Udhetim ►Nisje 28 MARS — 2 Dite Udhetim

Dita Pare: JANINE

*Nisja nga Tirana ne oren 05:00 nga kafe Flora ne drejtim te Janines *Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. *Pas kalimit te pikes kufitare te Kakavijes, destiancioni i pare qe do te vizitojme eshte qyteti i Janines. Janina eshte qyteti me i madh i Epirit dhe qendra e pazarit dhe argetimit ne kete zone. Ai shtrihet buze liqenit Pamvotis qe i jep nje bukuri te vecante. Turi do te filloje me qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha, xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin. Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shetitje ne rruget me kalldrem. *Pas vizites se Janines, nisja per ne Kallabaka dhe sistemi ne hotel 3 yje ne qender te qytetit Kohe e lire per te pushuar. *Mbasdite ne shoqerine e guides, vizite e qyteti te Kallabakes. *Darka ne restorantin e hotelit.

Dita Dyte: METEORA

*Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Vizitë panoramike e 6 prej manastireve më të famshëm të Meteorës. zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO. Vizitimi i qytetit te Meteores do te jete nje eksperience qe do mbese gjate ne kujtesen tuaj. *Pas vizitimit te Meteores, udhetojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe dreke. *Pas drekes ne Kostur, nisja drej Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke vone

Ne cmim përfshihen:

1. Udhëtimi vajtje – ardhje dhe te gjjitha shetitjet sipas programit 2. Akomodimi në hotel 3Yje ne qender te qyteti te Kallabakes (Meteora) 3. Mëngjesi dhe darka festive. 5. Shëtitjet në Janine, liqenin Pamvotis, Meteora dhe Kostur (sipas programit). 6. Shoqërues shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

SHENIME

â–ş Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome â–ş Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar â–ş Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. â–ş Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte â–şMe ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

VIZITOJME

🔹JANINE 🔹KESHTJELLA E ALI PASHE TEPELENES NE ISHULLIN E JANINES 🔸METEORA DHE MANASTIRET E SAJ 🔹KALLABAKA 🔹KASTORIA

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Meteora - Janine - Kastoria 2 dite 55 Euro ALL 55 ALL 0 35 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is