LIQENI MATKA - SHKUP - OHER! 2 DITE 55 EURO

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

346

Maximum Seats

35

VIZITOJME: 🔹KANIONIN DHE LIQENIN MATKA 🔸LUNDRIM ME MOSTKAF NE LIQEN DHE VIZITE NE SHPELLEN VRELO 🔹SHKUP DHE KOPSHTI ZOOLOGJIK 🔹OHER 🔹STRUGE

Akomodim ne hotel 3 Yje ne qender te Shkupit

Eksluzivitet: Vizite ne kopshtin Zoologjik te Shkup i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇

MUAJI SHTATOR ►Dt. 7-8 SHTATOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 14-15 SHTATOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 21-22 SHTATOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 28-29 SHTATOR (2 Dite Udhetim) MUAJI TETOR ►Dt. 5-6 TETOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 12-13 TETOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 19-20 TETOR (2 Dite Udhetim) ►Dt. 26-27 TETOR (2 Dite Udhetim)

PAKETAT E UDHETIMIT

Paketa me Mengjes – Cmimi €55 Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €60

Dita 1: VIZITE E KANIONIT MATKA dhe LUNDRIM NE LIQEN – VIZITE NE SHKUP

*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA. I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka. Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel. Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar kanionin ne menyre individuale. *Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes) Akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Shkupit. Pas pushojme 20-30 minuta ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj. Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping. *Kthimi ne hotel. Darka ne restorant tradicional (afer hotelit) *Pas darka e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit

Dita e Dyte: KOPSHTI ZOOLOGJIK I SHKUPIT – VIZITE NE OHER – VIZITE NE STRUGE

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesi vizitojme kopshtin zoologjik te Shkupit nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj *Pas shetitjet ne kopshtin zoologjik te Shkupit udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj. Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit. *Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Struges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj. Kohe e lire per kafe *Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe mberritja ne darke

Ne cmim përfshihen:

1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit 2. Akomodimin ne hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate 3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit 4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen €60 me darken e perfshire) 5. Shoqërues shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit. 6..Taksat turistike

Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit 2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi €5! 3) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire 4) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
LIQENI MATKA - SHKUP - OHER! 2 DITE 55 EURO ALL 55 ALL 10 35 Anytime 2

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com