KANIONET E OSUMIT 1 DITË 1700 LEKË

Departure Date

Daily

Duration

1

Views

164

Maximum Seats

25

VIZITOHEN: KANIONET E OSUMIT , BERATI

DATA E UDHETIMIT:

►17 , 18 , 24, 25 , 31 Gusht ► 1 , 7 ,8 , 14 , 15 , 21 , 22 , 28 , 29 Shtator ► 5 , 6 , 12 , 13 , 19 , 20 , 26 , 27 Tetor

PROGRAMI:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00 (Nisja nga Durresi ne oren 07:00) Pas takimit me grupin dhe guidën, do të nisemi drejt destinacionit tonë Skraparit. Gjatë rrugës, ndalesë në Bogovë për të shijuar kafen e mëngjesit në bukuritë e natyrës së egër. ► Pas ndalesës për kafe nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Rreth orës 11:00 arrijmë tek kanionet nga ku do të nisim eksplorimin tonë në këmbë. Do të kemi mundësi të vizitojmë kanionet, Mulliri i babait, Vrima e nuses (nga ku rrjedhë një legjendë që do ta mësojmë gjatë udhëtimit) Ura e vogel, si edhe monumentin e kulturës – Ura e Kasabashit. Personat qe do te bejn rafting startojn aventuren e tyre duke lundruar neper ujerat e lumit te Osumit duke shijuar ne brendesi te gjith bukurine e kanionit . Kjo shetitje fantastike zgjat perafersisht 2 ore ose 2 ore e 30 minuta . Personat e tjere qe deshirojn te shijojn natyren pa bere rafting mund te lahen ne Lum ne zonen e Hambullit dhe mund te vizitojn nje pjese te kanionit ne kembe ose kthehen ne qytetin e Corovodes per te pritur pjestaret e tjere te grupit te rafting . Qendrim i lire ne qender te Corovodes ne lokalet buze lumit te Osumit ose duke ecur ne trotuaret dhe kalldremet e ketij qytetij te vogel , te paster dhe teper te strukturuar . ► Në kthim do të ndalojmë tek Ujëvara e Bogovës ku edhe do të ndalemi për të konsumuar drekën (opsionale). Pas drekës në natyrë, nisemi drejt Beratit do të bëjmë një vizitë të shkurtër në qytetin e “një-mbi-një dritareve”. Qyteti i mbrojtur nga UNESCO, është një nga destinacionet kryesore për tu vizituar në Shqipëri nga të huajt. ► Pas vizitës në Berat, startojme udhetimin per ne kthim. Kthimi në Tiranë & Durrës rreth orës 21:00.

NE CMIM PERFSHIHET

NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI VAJTJE ARDHJE *GUIDA

NE CMIM NUK PERFSHIHET

*RAFTING 35 EURO EXTRA *DREKA

POLITIKAT E FEMIJEVE

0-9.99 VJEC NUK LEJOHEN QE TE BEJN RAFTING 10-12 VJEC PAGUAJNE 35 EURO MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
KANIONET E OSUMIT 1 DITË 1700 LEKË ALL 1,700 ALL 50 25 Anytime 1

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com