DUBVRONIK - BUDVA - KOTOR 3 DITE 99 EURO

Departure Date

Daily

Duration

3

Views

240

Maximum Seats

35

VIZITOJME: 🔹ULQIN 🔹BUDVA 🔹DUBROVNIK 🔹KOTOR

AKOMODIM NE HOTEL 3 YJE NE QENDER TE QYTETIT TE BUDVAS

►Dt. 20-21 SHTATOR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €99 ►Dt. 27-29 SHTATOR (3 Dite Udhetim)— Cmmi €99 ►Dt. 11-13 TETOR (3 Dite Udhetim)— Cmmi €99

DITA 1: ULQIN – BUDVA

*Nisja ne mengjes ne oren 6:30 ne drejtim te Malit te Zi. Ndalese rruges per kafe perpara se te kalojme pike kufitare te Muriqanit. *Pas procedurave doganore, vazhdimi i udhetimit per ne Malin e Zi drejt qytetit te Ulqinit. Vizite e qytetit si kalane e Ulqinit, Kullen e Balshajve, shetitore ne plazhin e vogel etj. *Nisja me pas drejt Budves ku bejme nje ndalese per fotografi e ishullit te Shen Stefanit perpara se te mberrijme ne Budva. *Akomodimi ne hotel 3Yje ne qytetin e Budva, prane qendres se qytetit *Pas akomodimi vizitojme qytetin te vjeter te Budvas dhe Citedelan, portin e jahteve dhe bulevardin ne plazhion Slaveska Plazh. *Kthimi me pas ne hotel. *Darka ne restorantin e hotelit *Pas darka e lire, ku ju mund te shetisni pergjate bulevardit kryesor te Budves buze detit ku ndodhen bare dhe taverna te ndryshme

DITA 2: DUBROVNIK

Mëngjesi në Hotel. *Nisemi drejt Dubrovnikut, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar do vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. *Pas vizitës , kthimi në Budva. Mberritja ne hotel dhe darka Mbremje e lire per te shijuar jeten e nates ne Budva.

DITA 3: KOTOR

*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Kotorit. Nje nder qytetet me te bukurta te Malit te Zi, ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e Kotorrit si portin turistik te jahteve dhe kalane vjeter ne forme trekendore. Vizite Kishes se Kotorrit dhe te Citadelles. *Kohe e lire per te konsumuar drekes. Pas dreke nisemi per ne Tirane Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke

Ne cmim perfshihet:

1. Transporti vajtie – ardhje dhe shetitje sipas programit 2. Akomodimi per Dy nete ne hotel 3 Yje ne Budva, qender qyteti 3. Darka e dites se pare dhe dites se dyte ne restorantin e hotelit 4. Mengjesi i dites se dyte dhe dites se trete ne restorantin e hotelit 5. Shoqerimi me ciceron ne gjuhen shqipe gjate 3 diteve te udhetimit 6. Taksat lokale te Budvas gjate qendrimit ne hotel

Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat gjate diteve te udhetimit 2) Taksa e hyrjes ne Dubrovnikun e vjeter 2 euro personi 3) Biletat e muzeve, kishave dhe keshtjellave.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
DUBVRONIK - BUDVA - KOTOR 3 DITE 99 EURO ALL 99 ALL 10 35 Anytime 3

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com

You Will Also Like