CAPPADOCIA -- 7 DITE — CMIMI 299€!

Departure Date

Daily

Duration

7

Views

252

Maximum Seats

40

NISJE 25 NENTOR. VIZITOJME 🔹STAMBOLL 🔹ANKARA 🔸CAPPADOCIA 🔹ESKISEHIR 🔹BURSA 🔹KAVALA 🔹UJEVARA EDESA. Akomodimi ne Hotel me 3 Yje & 4 Yje ne Stamboll (2 nete), Cappadocia (2 nete), Eskisehir (1 nate), Kavala (1 nate)

Dita 1: TIRANE – STAMBOLL

*Nisja nga Tirana ne oren 00:15 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. *Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Ndalesa te shkurta per pushim gjate rruges. *Mberritja ne Stamboll pasdite dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne Stamboll ne qender qyteti

Dita 2: STAMBOLL

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti si Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit. Me pas udhetojme per ne portin Eminoi duke shetitur me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. *Kthimi ne hotel dhe mbremja e lire

Dita 3 : ANKARA – CAPPADOCIA

*Mengjesi ne Hotel *Nisja me pas drejt kryeqytetit te Turqise, Ankara. Nen shoqerine e guides vizite e atraksione kryesore te Ankares si Mauzoleumi i Atatürk, Xhamia Kocatepe, Citadel, etj *Vazhdimi i udhetimit per ne Cappadocia. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kafe. Mberritja ne Cappadocia ne darke dhe akomodimi ne hotel. *Mbremja e lire per te shetitur qytet.

Dita 4: CAPPADOCIA

*Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s. *Ne shoqerine e guides do te vizitojme: Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te 2 qyteteve nentoksore si Kaymakli dhe Derinkuyu. Turi vazhdon me pas duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar ne vizitimin e keshjelles Urchisar. *Pasditja e lire per te shetitur dhe shijuar kete mrekulli te Botes. *Akomodimi ne hotel ne Cappadocia

Dita 5: ESKISEHIR (Venecia e Turqise)

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit Eskisehir, ndryshe mund te quhet edhe “Venecia e Turqise”, per shkak te urave te shumta te zbukuruar ne detaje pergjate lumit Porsuk. Dhe per te bera akoma me “veneciane”, Ju mund te lundroni me gondola pergjate lumit por kesaj do te shijoni nje tjeter arkitekture dhe natyre. Vazhdimi i vizitave ne Eskisehir si Kompleksi Seyit Battal Gazi, Parku natyror Sazova, bulevardi kryesor buze lumit Porsuk, etj *Akomodimine hotel ne Eskisehir *Mbremje e lire

Dita 6: BURSA – KAVALA

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit nisja e udhetimit per ne Bursa. Ndalese ne Bursa per te vizituar atraksionet kryesore te qytetit ne shoqerine e guides. Vazhdimi udhetimit per ne Greqi ne qytetin e Kavales Akomodimi ne hotel Kavala, ne qytetin bregdetar te Greqise Pasdite kohe e lire per te vizituar Kavalen

Dita 7: UJEVARA EDESA – TIRANE

*Mengjesi ne hotel. *Nisja drejt qytezes se Edeses per te vizituar Ujevaren Edesa, nje nder Ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise. Kohe e lire per te vizituar Ujeveren. *Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Tiranes Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke vone

Ne cmim per personin përfshihen:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje 2) Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne qender te Stambollit 3) Akomodimi per 2 nete ne hotel 3 Yje ose 4 Yje ne Cappadocia 4) Akomodimi per 1 nate ne hotel 3 Yje ose 4 Yje ne Eskisehir 5) Akomodimi per 1 nate ne hotel 3 yje ne Kavala 6) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel 7) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme 8) Taksat Turistike

CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 – 3.99 vjec paguan 120€ ➤ 4– 11.99 vjec paguan 239€

Akomodimi dhe fjetja do të bëhet:

* 2 netë ne hotel ne Stamboll ; * 2 netë ne hotel ne Cappadocia ; * 1 natë ne hotel Eskisehir ; *1 natë ne hotel Kavala .

Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor C) Opsionale: Shetije me balona ne Cappadocia D) Opsionale: Shetije me Gondola ne Eskisehir

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
CAPPADOCIA -- 7 DITE — CMIMI 299€! ALL 299 ALL 0 40 Anytime 7

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com