CALISTA LUXURY 5 * TURQI - ANTALYA - BELEK-ANTALYA LUXURY HOTEL EXCLUSIVE

Departure Date

Daily

Duration

7 dite

Views

124

Maximum Seats

35

Date :26.05.2020

SUPERIOR GARDEN VIEW

ALL INCLUSIVE : 2.410 EUR Cifti

SUPERIOR SIDE SEA VIEW :

ALL INCLUSIVE : 2.611 ,20 EUR

Vendndodhja:

Resorti e mori emrin nga nje mbretereshe ne mitilogji e cila kishte nje bukuri te rralle. Per shkak te bukurise se saj, Calista u be Perendesha e bukurise. Ky resort njihet si Perla e bregdetit Mesdhetar, qe simbolizon jeten dhe shpirtin e turizmit, ku deti dhe natyra behen nje. Resorti ndodhet ne mes te nje pylli me pisha dhe shtrihet ne nje siperfaqe prej 120000 metra katrore. Ne nje distance jo shume te larget ju do te mund te vizitoni: qendren e Antalias vetem 35 km distance, Belek 4 km. Aeroporti ndodhet vetem 27 km nga hoteli.

Akomodimi:

Calista disponon 502 dhoma standarte (nga keto 6 dhoma jane te pershtatura per persona me aftesi te kufizuara), 63 dhoma familjare duplex, 18 corner suite, 2 Presidential suite, 1 king suite, 10 twin villas, 3 single/superior villas, 1 VIP villa leo. Te gjitha dhomat jane te pajisura me: smart TV, kondicioner, minibar, tavoline, kasaforte, peshore elektronike, telefon, tharese flokesh, dollap per rrobat, pasqyre, vaske, pasqyre, ballkon ose tarace, shezllon ne ballkon ose tarace, hekur per hekurosje, wi-fi falas, internet kabllor(me kerkese tek recepsioni, ofrohen falas).

Restorante dhe bare:

BELLUM eshte restoranti kryesor ne te cilin sherbehen mengjeset, drekat dhe darkat bufe duke nderthurur kuzhinen tradicionale Turke me ate nderkombetare. TIMO ne kete restorant ju do te keni mundesine te shijoni nje menu te pasur te kuzhines Italiane duke filluar nga pastat e shijshme, pizzat e deri tek vererat e ndryshme. SAKURA ju ofron mundesine te provoni shijet ekzotike te kuzhines Aziatike, pergatitur me shume kujdes nga shefat profesionist Aziatik. CAFÉ CALISTA ku ju do te mund te shijoni sanduice, embelsira te ndryshme, bakllava, biskota te shoqeruara me kafe ose caj. White and Black bar gjendet ne hollin kryesor ku sherbehen pije te ndryshme vendase dhe te huaja nen tingujt e muzikes ne piano. COOL eshte nje disko bar ku ju mund te shijoni pije te ndryshe dhe te kerceni. THE JAZZ eshte nje bar per ata qe pelqejne muziken Jazz. Ne kete bar ofrohet muzike live dhe evente te ndryshme. CALLOS VITAMIN BAR eshte per ata qe kerkojne nje alternative me te shendetshme, ky bar ndodhet ne ambjentet e SPA dhe ju do te keni mundesine qe pas nje trajtimi te shijoni lengje te shtrydhura frutash, cajra bio dhe kafe.

Facilitete:

Sport dhe fitnes, hoteli ofron 5 fusha tenisi, pishina dimerore te brendshme dhe te jashtme, aktivitete gjate dites si aerobi, yoga, pilates, ushtrime ne uje, stretching. Resorti ofron 6 pishina, nje pishine te jashtme me siperfaqe 3800 metra katrore, nje pishine te brendshme 300 metra katrore, semi Olimpik 310 metra katrore, Aquapark 510 metra katrore, pishine e jashtme per femijet 115 metra katrore, pishine e brendshme per femijet 25 metra katrore. Game center ku ju mund te luani lojra te ndryshme si video games, bowling, Air Hockey, play station. Kinema Moviola, 2 here ne dite do te keni mundesine te shikoni filmat me te mire. Calista ka menduar dhe per argetimin e te rinjve duke ofruar aktivitete te ndryshme si party me Dj dhe muzike live nga Jazz deri te rroku.

Ne cmim perfshihet :

1- Bileta charterit vajtje ardhje nga Tirana. 2- Akomodimi ne hotel 5*. 3- All Inlcusive. 4 - Transferta aeroport - hotel dhe anasjelltas.5- Bagazhe te plota 6- Guida shoqeruese.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
CALISTA LUXURY 5 * TURQI - ANTALYA - BELEK-ANTALYA LUXURY HOTEL EXCLUSIVE ALL 0 ALL 0 35 Anytime 7 dite

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal ALL 0
Total ALL 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com